Szklarnie Ogrodowe

Znudziło cię uprawianie w ogrodzie standardowych roślin? Może czas pomyśleć nad budową szklarni, w której mógłbyś zająć się gatunkami egzotycznymi? Szklarnia ogrodowa to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie, które chcą by ich rośliny wzrastały szybko, ale także dla ciekawych czegoś nowego. Dzięki szklarniom ogrodowym można zajmować się gatunkami, których nie jesteśmy w stanie utrzymać w naszym klimacie. Jakiego rodzaju konstrukcje są najlepsze? W co powinno się ją wyposażyć, by właściwie spełniała swoją funkcję?

Szklarnie ogrodową najlepiej budować na prostym betonowym fundamencie. Da to gwarancję stabilności na długie lata. Szkielet najczęściej buduje przy użyciu belek wzmocnionych listwami. Mniej popularny jest stelaż metalowy, ze względu na zagrożenie rdzą. Najpopularniejszy kształt szklarni to klasyczny, z dachem dwuspadzistym. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie promieniowania słonecznego. Dodatkowo zaleca się tworzenie przestronnych, najlepiej dwuskrzydłowych drzwi, co umożliwi swobodne poruszanie się i przenoszenie niezbędnego sprzętu.

Wnętrze szklarni ogrodowej powinno być obszerne i wyposażone w półeczki, które pozwolą na swobodną pielęgnację roślin. Szklarnia ogrodowa to ciekawe rozwiązanie dla chcących rozwijać się w kierunku ogrodnictwa oraz kochających rośliny. Sama konstrukcja może również stanowić ciekawą dekorację przydomowej zieleni.